Policja podaje szczegóły obywatelskiego zatrzymania w Waksmundzie

Nietrzeźwy kierowca volkswagena swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 23-latka ujął mieszkaniec powiatu nowotarskiego i przekazał go w ręce funkcjonariuszy.

W sobotę wieczorem mieszkaniec powiatu nowotarskiego jechał swoim samochodem drogą wojewódzką nr 969, kiedy nagle w miejscowości Waksmund z bocznej drogi wyjechał gwałtownie volkswagen. Kierowca volkswagena miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, jechał slalomem,  zmuszając innych kierujących do zjechania na pobocze. Mężczyzna chciał zwrócić uwagę jadącemu przed nim kierowcy na sposób prowadzenia samochodu, zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Po zatrzymaniu pojazdów mieszkaniec powiatu nowotarskiego podszedł do volkswagena, a po otwarciu drzwi od razu wyczuł od młodego kierowcy alkohol. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki volkswagena i o całym zdarzeniu poinformował nowotarską  policję. Funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował 23-letni obywatel Ukrainy i nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile.

Pojazd został odholowany na policyjny parking, a 23-latek zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Inf. KPP NOWY TARG

Tv waks

155 thoughts on “Policja podaje szczegóły obywatelskiego zatrzymania w Waksmundzie

  1. Hello there! I know this is kind of off topic but
    I was wondering which blog platform are you using for this site?
    I’m getting fed up of WordPress because I’ve had
    issues with hackers and I’m looking at options for another platform.
    I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *